ÖZELLİĞİ
YANGIN SÖNDÜRME TOPUNUN UZAKTAN ISI VEYA ELEKTRİK TETİKLEMESİ İLE ÇALIŞMASI
Yangın söndürme Topu Taşınabilir ve Yangın içinde bulunursa Yangın alevinin değmesiyle Otomatik patlayarak yangına müdahale eder.
Bakım onarım istemeyen basınçsız bir kaptır. Piyasada bulunan yangın söndürme topları yalnızca çıkan yangın alevin temas etmesiyle çalışır aksi halde çalışmaz. Bu yangın topunun en büyük dezavantajıdır.
 
FİRMAMIZIN ÜRETTİĞİ YANGIN SÖNDÜRME TOPUNUN UZAKTAN ISI VEYA ELEKTRİK TETİKLEMESİ İLE ÇALIŞMASI bu sorunu ortadan kaldırmıştır.

Var olan Otomatik ve Taşınabilir yangın söndürme cihazlarına karşın Taşıma kolaylığının olması, Bakım onarım istememesi, Basınçlı kap olmaması, Azot ya da başka itici gazlar içermemesi (Basınçlı kaplar içindeki bu gazlar çevreye zarar veren Ozon tabakasına zarar veren gazlardır) Basınç göstergesi, Tetikleme mekanizması, Hortumu gibi sisteminin olmayışı var olan diğer cihazlara karşın çok avantaj sağlamaktadır.

Uzun yıllar yaptığımız AR-GE çalışmaları sonunda yangın topunu ELEKTRİK AKTİVESİ İLE çalıştırmayı başardık. Böylece Yangın algılama sistemlerine söndürme sistemi olarak bağlanabilir oldu. Veya Isı kablosu veya enerjisi üzerinde olan detektörlerle doğrudan tam otomatik olarak çalışabilir oldu.
 
Şöyle ki;
Yangınların ana kaynağı elektriktir. Elektrik panosu, Elektrik kablo kanalları ve kör noktalar yangının ana kaynağıdır. Var olan otomatik sistemler, Elektrik panosu içine kurulamaz, metal basınçlı kap olduğundan elektrik kontağına neden olurlar, büyük boyutları, borulama ya da diğer sebeplerle pano içlerine kurulamazlar, Elektrik yangınları alevli olmaz ısı ve duman ile başlar, yangın buradan yürür ve büyür. Bizim ürünümüz Yangının ana kaynağına çok kolay montajlanan yangının çıktığı an otomatik algılama sistemiyle saniyede algılayıp otomatik çalışıp yangını söndürecektir. Satışta bulunan diğer yangın söndürme topları bunu yapamaz. Patenti ve Marka Tescili tarafımıza ait olan SUPER FIRE BALL yangın söndürme topu elektrik aktivasyonu ile ya da alev temasıyla söndürmeyi başarılı şekilde yapmaktadır.

Yangın topu Basınçlı kap değil strafordan oluşur. Tetikleme mekanizması ya da çalışma sistemi çok karmaşık değildir. Kullanıcı için kurulumu ve kullanımı çok basittir. Elektrik voltajı verilecek olan kablo basitçe çıkarılır ve istenilen sisteme bağlanır. .
 
A- ELEKTRİK AKTİVASYON KABLOSU ÇIKARTILIP,
 
B- ÇALIŞTIRMAK İSTEDİĞİNİZ ALGILAMA SİSTEMİNE KOLAYCA BAĞLANIR.

Yangın söndürme sınıfları ABCDF ve Elektrik sınıflarından oluşur. SUPER FIRE BALL ABC ve Elektrik yangınlarını yani 4 Class yangını bir anda söndürür, D Class Yangın söndürme Ar-ge çalışmalarımız sürmektedir. Diğer otomatik sistemler örneğin sulu ya da köpüklü sistemler çalışınca tüm yangın alanı kullanılamaz hale gelir tüm mal ya da cihazlar çöpe atılır, Bizim sistemimizde asla zarar vermeyen çevreci sistem içerir.

GENEL ÖZELLİKLERİ:
 
 *ALARM
Yangın söndürme topu aktif hale geçtiği anda işitilebilir bir ses (99 desibel) yayarak alarm niteliğinde insanları uyarır.

 *HAFİF
Topun yaklaşık ağırlığı 1,3 kg.’dır. 90’lık Mono Amonyum Fosfat veya Yerli BOR tozundan elde edilen kuru kimyasal toz içerir. Kadınlar, çocuklar ve hatta yaşlılar tarafından taşınmaya ve kullanıma uygundur.

 *KULLANIM KOLAYLIĞI
Basit bir şekilde topun ateşin içine ya da yangın riski taşıyan bölgeye atılması yeterlidir.

  *HIZLI VE ETKİLİ SONUÇ
Topun Elektrik aktivesi ya da ateşle temasa geçtiği andan itibaren 3-5 saniye içinde kesin sonuç verir.

    *EMNİYETLİ:
Ateşe yaklaşmaya gerek olmadığından, kullanıcının ateşten veya yoğun dumandan zarar görmesini engeller.

  *MASRAFSIZ BAKIM:
Otomatik Yangın Söndürme Topu 5 yıl süre ile her zaman kullanıma hazırdır. Herhangi bir periyodik bakıma ihtiyaç duymadığından, teknik servis (dolum ve bakım) harcamaları yönünden tasarruf sağlar.

  *ZARAR VERMEZ
Patlama anında çevreye zarar vermez.

  *DÜŞÜK MALİYET
Alternatif yangın söndürme ekipmanlarına kıyasla 5 yıllık raf ömrü ile düşük maliyetlidir.

  *OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ OLARAK KULLANIMI
1-24 volt enerji ile istenilen Yangın algılama ve söndürme sistemine bağlanabilir. Bağımsız enerjisi üzerinde bulanan çalışma sistemleriyle aktive edilebilir. Ayrıca Yangın Söndürme Topu yangın anında manuel olarak kullanılabildiği gibi, yangın anında insan gücüne ihtiyaç duymadan alevle temas ettiğinde 3-5 saniye içinde otomatik olarak yangına müdahale eder.
ELEKTRİK AKTİVESİ İLE ÇALIŞTIRMA
 
Made in Turkey
 
4. Levent Sanayi Bölgesi
Yeşilce Mah. Ulubaş Cad. Dostluk Sok. No: 12-1 Kat: 4 Daire No: 6-7
Kağıthane/İstanbul/TURKEY