1- YANGIN TOPU NEDİR? İÇERİĞİNDE NELER VARDIR?
Yangın topu küçük yangınlara hızlı müdahale edebilmek için geliştirilmiş olan BASINÇSIZ kuru toz kimyasal ihtiva eden dış kapı strafor olan yangın söndürme aparatıdır.  Çalışma düzeneği saniyeli fitil vardır.
 
2- YANGIN TOPUNUN MEVCUT HÂLİHAZIRDAKİ ÇALIŞMA MANTIĞI NASILDI?
Şu an kullandığımız Yangın topu çalışma mantığı Alevin topa temasıyla patlayarak çalışan bir yangın söndürme aletidir.

3- YANGIN TOPUNUN DİĞER YANGIN SÖNDÜRME ALETLERİNDEN FARKI NEDİR? NEDEN TERCİH EDİLİR?
 
VAR OLAN YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ
 
OTOMATİK SİSTEMLER
KURU KİMYASAL TOZLU, SULU, GAZLI, VE KÖPÜKLÜ YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİ
 
FM200,NOVEC VE DİĞER GAZLI SİSTEMLER
 
CO2 – KARBONDİOKSİTLİ SÖNDÜRME SİSTEMLERİ
 
SİSTEMLERİN KURULU HALİ
 
KÜÇÜK BOYUTLU OTOMATİK SİSTEMLER
 
YUKARIDAKİ TÜM SİSTEMLER BASINÇLI KAPLARDIR.
Tümü borulu sistemlerle basınçlı ana kaptan söndürme kimyasalını alarak binalarda ya da söndürme alanlarına getirilir. Basınçlı kaplar ve borulama sistemleri her yere kurulamıyor. Kurulanlar ise her ay, her yıl bakım onarım gerektirmektedir. Çok yüksek mühendislik hizmetleri ve çok pahalı harcamalar nedeniyle, her ev her iş yeri her araç otomatik yangın söndürücü kullanamıyor, Böylece yangına karşı önlem alamıyor ve yangın çıkıp can ve mal kaybı olmaktadır. Ya da otomatik sistemin kurulu yerler bakım - onarım çok pahalı olduğu için gerekli bakım onarım yaptırmayarak yangına maruz kalıyorlar.
 
TAŞINABİLİR ALETLER
Taşınabilir yangın söndürme tüpleri vardır. Bunlar otomatik olmayıp elle kumanda edilerek yangın içine ya da yakınına girerek yangına müdahale edilen aletlerdir.
Taşınabilir yangın söndürme aletleride basınçlı kaplardır, Bakım onarım ister. Ayrıca yangında ilk müdahalede yangına yaklaşılmazsa kullanılması bir işe yaramaz, Kullanımı için eğitim şarttır. Taşıması ağır ve kullanımı zordur. Yıllık bakımlarına harcanan paralar azımsanmayacak kadar fazladır.
 
 
Made in Turkey
 
4. Levent Sanayi Bölgesi
Yeşilce Mah. Ulubaş Cad. Dostluk Sok. No: 12-1 Kat: 4 Daire No: 6-7
Kağıthane/İstanbul/TURKEY